BUJ no šoferiem un pasažieriem. Kā vislabāk stopot? Auto stopotāju birža.

1. Jautājums: Kā es varu šeit izveidot maršrutu?

Atbilde: Izlasiet "Palīdzība"

 

2. Jautājums: Kur tad var apskatīties tos lietotāju biežāk braucamos maršrutus?

Atbilde: Tos var redzēt nospiežot Lietotāji (redz tikai reģistrētie.).

 

3. Jautājums: Esmu šoferis un regulāri braukāju Jelgava-Rīga. Tā kā reti tieku pie interneta, tad sekojošs   jautājums: Vai es varu ievietot savu maršrutu tā, lai man tas nav te ik pa brīdim jāveido no jauna? (Jo tas automātiski dzēšas paejot aktuālajam laikam).

 Atbilde: Šajā gadījumā Jums vajadzētu papildus izmantot arī otro datumu. Līdz ar to būs izveidojies noteikts laika posms un maršruts būs aktīvs līdz pienāks beigu datums. Pēc tam tas pats automātiski izdzisīs. Piezīmēs tad arī norādiet, ka brauciens notiek katru dienu, vai piem. otrdienās, piektienās. Nu variet arī savā profilā pie pastāvīgā maršruta vienkārši pierakstīt klāt braucamās dienas un laiku (tas gan nav tik efektīgi). 

 

4. Jautājums: Meklēju kādu, kurš varētu man pārvest mēbeles, mantas. Kā tad te notiekas?

 Atbilde: Arī šajā gadījumā Jums vajadzētu izmantot otro datumu, kuru norādiet kā vēlāko pārvešanas datumu. Līdz ar to būs izveidojies laika posms, kurā šis Jūsu maršruts būs aktuāls un varēsiet sagaidīt izdevīgāko piedāvājumu. Kravu ailē tad norādiet pārvedamo mantu apjomu.

 

5. Jautājums: Man vajag tikt uz Rīgu. Patreiz esmu atvaļinājumā un man ir vienalga kuru dienu braucu. Pieskaņošos šoferim. Vai tā arī var?

 Atbilde: Šeit tāpat papildus izmantojiet otro datumu kā vēlāko brauciena datumu. Līdz ar to būs izveidots laika posms, kurā šis piedāvājums būs aktuāls. Piezīmēs ierakstiet vēlamo izbraukšanas laiku.

 

6. Jautājums: Kāpēc es nesaņemu reģistrācijas apstiprinājumu?

Atbilde: No mūsu portāla reģistrācijas apstiprinājums uz Jūsu norādīto e-pasta adresi tiek izsūtīts uzreiz pēc reģistrācijas formas aizpildīšanas, tomēr dažkārt e-pasts Jūsu pastkastītē nonāk pēc neliela laika, jo e-pasta serveri to pārbauda pret vīrusiem un spamu ( ieteicams izmantot inbox.lv), un līdz ar to e-pasts aizkavējas. Ja Jūs nesaņēmāt reģistrācijas apstiprinājumu, tad lūdzu nosūtiet ziņu Ši e-pasta adrese ir aizsargata pret spamu, Jums ir jabut aktivizetam Javascript, lai to aplukotu .

 

7. Jautājums: Vēlējos ievietot maršrutu, bet nevaru to izdarīt, mans maršruts neparādās kopējā sarakstā, brīžiem  met ārā paziņojumu, ka

 nekorekts brauciena datums. 

 Ievadīju visu pareizi. Pulkstenim  kolu pa vidu arī ieliku. 

 Atbilde: Visticamāk Jūsu datoram nav uzstādīts pareizs laiks un datums, jo sistēma to izmanto. Ja nu tomēr tas ir pareizs, lūdzu paziņot man par kļūmi. 

 

8. Jautājums: Kā ir ar likumīgo pusi? Es tagad kā šoferis sākšu likt maršrutus, kur prasīšu samaksu, atnāks ieņēmumu dienests un uzliks man sodu par nelikumīgu uzņēmējdarbību.

Atbilde: Uzņēmējdarbības jēdziens spēkā esošs no 90.12.01. mums vēsta: “ Uzņēmējdarbība ir ilgstoša vai sistemātiska ekonomiskā darbība un kapitāla ieguldīšana, kas vērsta uz preču ražošanu, realizāciju, darbu izpildi, tirdzniecību, pakalpojumu sniegšanu nolūkā iegūt peļņu. “. Nu lūk. Ja vien Jūs neesiet transpora firma, te der atcerēties, ka nevajadzētu prasīt vairāk naudas par degvielu nekā patiesībā ir izlietots, virzoties no punkta A uz punktu B. Citiem vārdiem, galā Jums jānonāk ar 0Ls peļņu. Samaksas lielums, atkarībā no pasažieru skaita, var mainīties. Piemēram, ja Jūsu auto patērē 7Ls/100km, tad ,nobraucot 100km, par 1 cilvēku var prasīt 7Ls, bet no diviem cilvēkiem vairs tikai 3,50Ls. Tieši tāpēc šeit zem izvēlnes atrodas karte-kalkulators , kur variet izrēķināt braucamo attālumu. Degvielas patēriņu daudz maz jau katrs pats zina. Šāda prakse citās Eiropas valstīs pastāv jau daudzus gadus.  Pēc būtības ir tā, ka cilvēku grupa apvienojas konkrēta mērķa saniegšanai, pie kam neviena no pasākumā iesaistītajām personām negūst peļņu. 

 

9. Jautājums: Vai var paroli nomainīt? Biju aizmirsis savu veco, un man atsūtīja jaunu.

Atbilde: Jā. Var. Savā profilā nospiediet "rediģēt", tad- "rediģēt profilu". Tukšajos paroles laukos ievadiet sev tīkamu paroli 2x, tad apakšā atkal nospiediet "rediģēt". Vajadzētu sanākt. 

 
©2008-2019 autostopi.lv